Chce se mi zvracet

10. července 2014 v 17:19 | Chilaili |  Žiju
Otevřený dopis panu F. Zemkovi
Mudrosloví pána Zemka si můžete přečíst zde pod článkem

Nejsem si tak úplně jistá, jestli to bylo na tomhle blogu, nebo na tom předešlém, když jsem si podala ty ubohé vyližmozky znehodnocující práci vojáků v poměru k One Direction či co to bylo. Každpádně se mi na stejné téma pohnula dnes žluč znovu. Gratuluji.

V první řadě bych ale ráda vyjádřila soustrast rodinám, které přišly o své členy v Afghánistánu, když se tam další z těch fundamentalistických maniaků odpálil. Neznám zbabělejší způsob, jak bojovat s nepřáteli. Je to prostě ohavné, nečestné zvěrstvo.Takže asi takhle - na armádní kariéru jsem si myslela zhruba od šesti let až do přeminulého roku, kdy mi můj zdravotní stav tak trošku neumožnil si za snem jít do Moravské Třebové. Je to v naší rodině taková trochu tradice - dá se říct. V posledních třech generacích naší rodiny byl vždy aspoň jeden profesionální voják. Nemluvě o tom, že i někteří mí přátelé jsou nebo budou členy Armády České republiky. A tak mě vážně vytáčí, když přijde nějaký bezpáteřní hlupák jako pan František Zemek, a začne blít všude kolem kecy proti AČR.
Prý že on sám je schopný devět hodin ve vedru sbírat okurky, kam se na to prý hrabe pochod v poušti s 45 kily na zádech... Ano, pane Zemek, okurky jsou fajn věc, všechny si je můžete nastrkat tam, kam nejde slunce svit, stejně jako Vaše znevažování mých přátel a rodiny. Pohrdám Vámi.
Nevíte, co je důležité pro jiné, tak to nehaňte. Osobně jste se mně dotkl a přála bych si, abyste se za své výroky přinejmenším omluvil. Přeci tohle se v civilizované společnsoti nedělá. Společnost uznává zásluhy svých členů a už vůbec je neponižuje!
Sbalte si svých pár švestek - pardon okurek, vážený pane, a odejďte. V Arabských státech by se Vám mohlo líbit, nechte si narůst plnovous a jděte se svými názory vzívat Mohameda Aliho někam do Afriky. O lidi vaše formátu nestojíme nikde, kde se má dosáhnout nějakého kulturního či sociálního pokroku.

Opravdu je mi smutno z lidí jako jste Vy, co nedokáží ocenit práci jiných. Obzvláště takovou, při které riskují denně několikrát život, jsou daleko od rodin a vůbec nemají jistotu, že se domů vrátí po svých a živí.
Netuším, co Vám armáda udělala tak špatného, nebo jestli jste jen obyčejný zahořklý pseudokomouš, ale jedno Vám řeknu: Nemáte právo urážet lidi, kterým nesaháte ani po kotníky - Vy ani Vaše okurky.
Ale to není jen Vaše chyba, celý český národ je tak nějak zvláštně pohnutý, že se tu dostává téměř úplné ignorace těm, kdo si jí zalsouží nejméně. Ale to, kde zrovna Mesarošová vytsrčila kozy, víme téměř okamžitě - možná ještě dřív.

Víte, na Americe mi víc věcí vadí než že by mě lákala. Ale miluju na ní, jaký má vztah k válečným veteránům, vojákům a vůbec všem státním záměstnancům - hasiči, policisté, učitelé, lékaři... Kdyby měli Češi aspoň z poloviny tak patriotickou povahu jako Američané, hned by se tu žilo lépe. A ne jenom: "Ládíku, hoď sem jedno a přepni to na fotbal"
Koneckonců, jistě se musí žít lépe v zemi, kterou milujeme a na kterou jsme hrdí, než v té, za kterou se stydíme a kterou ignorujeme.

Zamyslete se. Vy i ostatní, kdo s vámi tento pošetilý názor sdílí. Přijde totiž čas, a vzhledem k současné geopolitické situaci již brzy, kdy právě vojáci budou rozhodovat o tom, jestli Češi jako národ přežijí, nebo je konečně po staletích snažení pohltí někdo jiný.

Přeji pěkný den a krásné sny.

S pozdravem

Dagmar Bušková - naštvaná, znechucená.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama