Velký bratr 1

22. dubna 2014 v 14:32 | Chilaili |  Píšu
1. díl fanfiction pro mé nové suprčupr ócéčko vzniklé úplně náhodou, které si můžete prohlédnout v předchozím článku. Za konzulatci a odborné faktologické poradentství děkuji mé milované Terry a doufám, že se vám to bude líbit.Skřítek se sehnul k dopisům za dveřmi, které před chvílí přinesly sovy.
Poslední dohady s Ministerstvem o smrtijedství, nějaké ty problémy s berňákem, které se během války odkládaly, stále strašily a mimo reklamních letáků a pohledu od Bellatrix Lestranegové, která se schovávala na Kanárských ostrovech, tam byla i obálka s Bradavickou pečetí.
"Pane Malfoyi, přišel vám dopis," položil domácí skřítek obálku na nízký stolek u dveří, kde stála miska s aranžovanými kameny a květinami. Také různé drobnosti, jež se tam nahromadily. Plavovlasý klučík zvedl oči od knížky a podíval se na skřítka s netopýříma ušima, který právě mizel ve dveřích.
Rychle se přesunul k žluté obálce se zelnými písmeny. Ani ji nemusel otvírat, aby věděl, co se tam píše. Vykřikl radostí a vyřítil se z pokoje jako přílivová vlna, zábradlí sjel jako obvykle a prudce vtrhnul do obýváku, kde tušil přítomnost rodičů.
Jeho otec seděl ve vysokém křesle a vedle něj se blyštila sklenice skotské, probíral se dopisy, pár už jich hořelo v krbu. Matka popíjela čaj a četla pohled z Kanárských ostrovů popsaný kostrbatým černým inkoustem, samozřejmě nechybělo pár kaněk a vše zakončoval její monogram. Ale dopis od tetičky Bellatrix bylo to poslední, co mladého čaroděje zajímalo.
"Přišel! Je tady! Můj dopis!" křičel nefalšovanou dětskou radostí a skoro by i skákal do vzduchu. Mával dopisem v ruce, byl rozrušený a natěšený, až se říznul do prstu nožíkem, když chtěl otevřít obálku, jak se mu třásly ruce. Už byla polovina března, začínal mít pochybnosti. Vyskočil na velký gauč a začal nahlas předčítat.
"Vážený pane Malfoyi, s potěšením Vám oznamujeme, že ve škole čar a kouzel v Bradavicích počítáme se studijním místem pro vás," vyslovil to nahlas a přitiskl si dopis k hrudi.
"Jsem na tebe tak pyšná, zlato!" objala ho silně matka a políbila ho na tvář.
"Ještě abys ho nedostal, Tony, zas tak senilní snad Brumbál není," ušklíbl se otec a sednul si vedle něj,"budeš skvělej kouzelník." Tony na něj upřel vděčné poměnkové oči a po tváři se mu rozlil spokojený úsměv.
"Co se tu děje?" strčil do místnosti hlavu Draco, kterého rámus, jenž jeho bratr způsobil, vylákal z pokoje.
"Tonymu přišel dopis," usmál se Lucius,"není to úžasné?" Draco se rozesmál a hupsnul vedle bratra, aby ho mohl obejmout. Křížilo se v něm hodně emocí. Strašně mu záviděl, ale uklidňoval se tím, že za tři roky mu také přijde. A tak se ten den radoval s bratrem. I když mu ty tři nadcházející roky připadaly jako tři tisíciletí nudných hodin anglické literatury 11. století s domácím učitelem, kterého svým synům otec najal, než pujdou do Bradavic.
Následující dny a týdny se nesly ve znamení intenzivnějších her na čarodějnické souboje a neustálém povídáním o Bradavicích. Snad za celý život neměl Tony ani Draco tolik otázek, jako teď. Jak to tam funguje? Odkdy můžu do famfrpálového týmu? Vaří tam dobře? Kdo učí létání? A zaklínadla? Myslíš, že taky pujdem do Zmijozelu? Jak vypadá zmijozelská společenská místnost? Vážně je Snape ředitel Zmijozelské koleje? A budu z toho mít výhody?
Lucius pomalu nevěděl, kde mu hlava stojí. A tak tenhle nátlak po skoro měsíci vzdal a šel se svou rodinou nakupovat do Příčené ulice, ačkoliv měl v plánu, že se syny půjde leda pro hůlku, to ostatní zařídí skřítci, sluhové a jiní poskoci. Ale rozhodně byl raději, když jeho synové lítali od výlohy k výloze a náruživě debatovali, které koště je lepší, než když byl pod palbou dotazů on sám. Ale stejně s sebou skřítka, dva vzal, nesli nákup. Učebnice, kotlík, brka a další základní potřeby.
Tony měl doma koště, od té doby, co ho vyštrachal na půdě, se snažil naučit létat. Ale vždy to skončilo držkopádem. Někdy malým, jindy větším. (A taky měl koně. Jako každé jiné rozmazlené dítě boháčů.) Nyní dostal dové - Twigger 90, který akorát vešel v limitované edici do předprodeje a oficiální premiéru měl až v lednu nastávajícího roku, Lucius zaplatil a hodil ho po skřítkovi, který toho nesl míň. Ušatý nešťastník se ho pokusil chytit, ale zapletly se mu nohy a kromě koštětě na zem dopadly i balíky, které předtím nesl.
"Víš co, tati, já si ho ponesu," rozhodl se nastávající kouzelnický student a sebral ho ze země doprovázen napůl vyděšeným, napůl vděčným pohledem skřítka.
Pyšně si ho nesl a prohlížel a skoro by zapomněl na vše ostatní, málem vrazil do lampy. Ani si nevšiml, že do nákupu přibyly další učebnice a jeho pozornost si získal až obchod obložený klecemi a terárii s nejrůznějšími tvory. Oba chlapci vpadli dovnitř.
"Vážně si nemůžu vzít Persea do Bradavic?"
"Už jsem ti říkala, miláčku, že kůň není vhodné zvíře do školy ani učební pomůcka,"
"Fajn," zvedl k ní ruce, ve kterých svíral prapodivnou kočku,"tak tohle."
"Tohle," zopakoval Lucius a zmateně si prohlížel kočku. Půl obličeje měla černý, druhý spíše zrzavý, celá byla tak zvláštně felakatá a pálená. Ke všemu na něj koulela jedno zelené a druhé modré oko.
"Jsi si jistý? A co třeba tahle?" zvedl z pelíšku krásnou Britku.
"Ne, tahle," přivinul k sobě prazvláštní stvoření.
"Dobře," podrbal se ve vlasech otec rodiny a zaplatil synovi tuto výstřední bytost.
"A teď už jen hůlka," vykřikl Draco, když se v jeho zorném poli ocitnul Ollivanderův krámek.
"Podrž mi ho," podal svému bratrovi koště a vešel dovnitř obchodu ponořeného v šeru. Kolem byl takový ten zatuchlý papírový smrádek jako v archivu a jen pramálo slunečních paprsků se dostalo až dovnitř.
"Zdravím, pane Malfoyi," přikvačil k pultu s náručí krabiček různých délek a barev Ollivander.
"Dobrý den," odpověděli všichni tři Malfoyové v místnosti téměř naráz. Narcissa se zahihňala a celé to pozorovala z pozadí.
"Takže," položil krabičky na pult a odhrnul je stranou, aby viděl na Tonyho, který se za tou hromadou docela klidně ztrácel,"první hůlku, že?" Tony přikývl a pozorně prodovače sledoval. Zvláštní chlapík, trvalo to jen chvíli a už mu strkal jednu z hůlek.
"7 palců dlouhá z ořechového dřeva," komentoval jí, zatímco si jí Tony v rukou prohlížel,"jádro je žíně jednorožce." Luciuse se nahnul synovi přes rameno, aby jí viděl. Pěkná, hladká, rovná hůlka s vyřezávanou rukojetí pokrytá vypálenými symboly. Nicméně v okamžiku, kdy ji Tony vzal do ruky, zapálila závěsy. Lucius pohotově vytáhnul svoji hůlku, aby plameny uhasil.
"Odložte ji a už se jí nikdy nedotýkejte," vyzval ho opatrně Ollivander. Tony to udělal s radostí.
"Tak teřba tahle," otevřel vínově zbarvený futrál,"jádro je opět žíně jednoronžce, dřevo morušovníku, dlouhá 12 palců." Tony vzal světlou, úhledně opraocvanou hůlku mezi prsty a nic se nestalo. NA chvíli myslel, že je ta pravá, než s ní mávnul a záhy se ozvalo slkeněné řinčení, jak se skleněné tabulky v okně krámku poroučely k zemi.
"Ne, tuhle tedy ne," vzal si jí rychle zpátky. Škodu tentokrát odčarovala jednoduchým kouzlem Narcissa.
"Můžeme zkusit tuhle, kaštan, blána z dračího srdce, 10 a půl palce," podrbal se v bílých vlasech stařík a otevřel modrou krabičku. Následky nebyly tak zničující jako u předešlých dvou, když s ní mávnul, pouze shodil tu hromadu krabiček, které Ollivander přinesl hned, co vstoupili.
"Nu tak už," mrmlal si prodavač pro sebe a zmizel mezi regály. Vrátil se s fialovou krabičkou v rukách, otevřel jí a podával vyřezávanou hůlku, která nesla také pár run jako ta první. Příliš jí proto nevěřil, čekal, že něco vybouchne, když ji od Ollivandera vzal. Ale nic.
"Olše, 14 palců s jádrem z blány z dračího srdce."
Zíral na ní jako smyslů zbavený. Bylo to, jakoby mu zpívala, připoutala si ho k sobě a nepustila. Byl to nejšťastnější okamžik jeho života, tělem se mu rozlilo příjemné teplo a on v tu chvíli věděl, že tahle je ta pravá a žádnou jinou zkusit nechtěl.
Ollivander hůlku zabalil a s přáním velkých úspěchů se rozloučili. Skřítci mezitím, co jejich pánové vybírali hůlku, dokončili nákup, a tak se všichni mohli vrátit zpátky na Malfoy Manor.
A Lucius měl klid. Tony zkoušel své nové koště, nakonec mu to přeci jen šlo. Ale to bylo spíš hůlkou v jeho kapse, než nějakým výrazným posunem. Talent měl vždycky.
Kočku pojmenoval Baltazar, dokud ho na jedné z hodin učitel neupozornil, že se jedná o samičku. A tak se z Baltazara stala Baltazarka. Ale stejně jí většinou říkal Pidlovočko, když ho štvala.
Vlastně se ani nenadál a už tu bylo léto. Uteklo to hrozně rychle. Zabaleno měl již v polovině července, po domě pobíhal v kouzelnickém hábitu, ze skříně svého otce vyhrabal staré "relikvie" z šedesátých let, kdy chodil do školy. Draco používal starou vlajku zmijozelského famfprálového týmu jako plášť, zatímco Tony se div nezadusil na šále, kterou si párkrát přišlápl. Ke všemu později vyštrachali i dres se jménem otce. A Malfoy sedělo na ně oba. Tak jeden měl hostující a jeden domácí, když se nad pozemky proháněly na košťatech. Draco co chvíli krtkoval v zemi, jako předtím vždy Tony, takže to spíš byly procházky.
"Myslíš, že pujdeme do Zmijozelu?" napadlo Tonyho, když přistál vedle bratra, který se právě zvedal ze země.
"A kam jinam? Půjdem do Nebelvíru a dědeček Abraxas nás přetrhne na tři části."
"Tak já nevím, třeba prostě jinam. Je pitomý, že mi všichni už předem gratulujou ke Zmijozelu. Nečetl jsi ten dopis od tetičky Bellatrix?"
"Samozřejmě, drahý synovče, hrdý pokračovateli rodinné tradice, budoucí velký čaroději a nástupce Salazara Zmijozela," odcitoval nejzábavnější část dopisu a oba se dali do smíchu.
"Je to prostě šílený, tu by asi trefil hodně velký šlak, kdybych přišel domů se lvem v erbu."

Vstal snad ješět dřív, než vůbec den vyhrál souboj s nocí, jak byl nedočkavý. Září! Září! Konečně tu bylo.

Ustrojil se a pokusil se i učesat, ale jako obvykle to nemělo příliš valný výsledek. Vlasy mu poletovaly kolem hlavy jako svatozář v neuspořádaných houfech, byly dlouhé tak akorát a skrývaly při tom většinu krku svého nositele, špinavě blonďaté, vlnité, věčně vypadající, že mu je ve volných chvílích žvýká nějaká kráva či co. Aspoň je odstranil z obličeje a zálibně se prohlížel v zrcadle. Světlá pleť a tmavě modrý kabát, černé kalhoty a naleštěné boty. Zářil v tom i tak jako sluníčko.
Snídani rychle zhltnul a už celou rodinu popoháněl, aby nezmeškali vlak a nedal si prostě vysvětlit, že vlak odjíždí přesně v jedenáct, že mají času dost. Byl jako čertík na pérku, plný energie, natěšený na novou etapu svého života.
Draco se ustrojil podobně jako jeho bratr, až na to, že on si se svými vlasy poradil jednoduše. Napomádoval je a připlácl k lebce. Což sice působilo komicky a prazvláštně, ale bylo to účinné.
"Tak pojedem už!?" naléhal netrpělivý Tony.
"Jo! už se nemůžu dočkat!" přitakával Draco.
"Vydržte chvíli, andílci," upravovala si před zrcadelm Narcissa ještě líčení, zatímco Lucius odešel z haly do své pracovny. Vrátil se a v ruce nesl lesklý kruh.
"Nepojedem autem, drahý?" navrhla Narcissa, která si jejich nové auto vskutku zamilovala.
"Jako ta lůza?" podotkl s nechutí,"nepřijatelné." Zvedl přenašedlo, aby se za umělecky ztvárněná držátka mohli chytit ostatní členové jeho rodiny a společně s kufry je všechny přenesl. Příjemný a pohodlný přenost proběhl hladce. Objevili se na nástupišti plném kouzelníků a čarodějek nahánějících své ratolesti.
"Kufry," řekl odměřeně k jednomu z uniformovaných, co stál nedaleko a zastrčil mu do kapsy na vestě destilibrovku. Nic nenamítala chopil se Malfoyových zavazadel, že Tonymu nakonec zbyla jen Baltazarka v náručí a hůlka ve vnitřní kapse kabátu.
Lucius zasunul přenašedlo do svého hábitu a opřel se o vycházkovou hůl, zatímco jeho manželka klekla k jejich staršímu synovi, silně ho objímala a líbala na tváře, zatímco se jí v hlavě promítaly obrazy, jak byl Tony rozkošné děťátko a najednou jede do Bradavic. Dojímalo jí to. Lucius se dmul jako páv, byl hrdý na svého syna, tohle byl velmi důležitý den, kdy další z Malfoyů začně studovat kouzelnické umění. Akorát výlev jeho ženy tu chvíli činil méně vážnou a vznešenou.
"To je hustý," poznamenal Draco při pohledu na velkou soptící lokomotivu jasně červené barvy.
"Taky pojedeš," hlaholila Narcissa.
"Už se nemůžu dočkat, je to úžasný!"
"Budu ti psát, miláčku," věnovala se zas staršímu ze synů.
"Neboj, ne víc, než jednou za týden, to by tak chybělo aby byl kolejním mamánkem můj syn," rozcuchal mu vlasy otec a v jeho hlase byla slyšet pýcha a spokojenost.
"Měl bys jít, za chvíli pojede!" přidal se Draco a svého bratra taky narozloučení objal.
"Taky budu psát," políbil matku na tvář a bratra poplácal po rameni.
"Tak si to užij a neudělej mi ostudu," usmál se na něj Lucius a stáhl ruku ze synových vlasů. Tony mu opětoval blažený výraz a nastoupil do jednoho z vagónů. Našel si prázdné kupé a sednul si k oknu. Odkud mával svým rodičům a bratrovi. Jeho matka si před zarudlou tváří přidržovala kapesník.
A je to tady. Vážně jede do Bradavic. Konečně. To je skvělé!

Baltazrarka řečená Pidlovočko alias Venus, A chimera cat

Výrobek PreaclarusWands
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Keeble Keeble | Web | 29. dubna 2014 v 19:58 | Reagovat

Je to hezky napsané :-). Ale tedy, jak já se stydím, že jsem neviděla Harry Pottera, takže jsem chvílemi nevěděla, o co jde, ale zase něco málo tom vím :-D. Tedy, klobouk dolů co se týče délky(Jen jeden jediný překlep O_O), ale dalo mi zabrat, než jsem to přelouskala :D. Ale hezky se to čte, vážně super text ;-).

2 Chilaili Chilaili | Web | 30. dubna 2014 v 12:35 | Reagovat

[1]: Super, lepším se! :D :D :D :D *kontrola proběhla asi čtyřikrát* Díky moc, třeba to bude mít i pokračování a rozhodně si doplň vzdělání, potter sice není můj nejoblíbenější fandom, ale je super :D :D

3 JasonKap JasonKap | E-mail | 21. června 2018 v 5:37 | Reagovat

have some problems with the currency switcher plugin. Sooner than dereliction, USD is in use. I’ve added some products with a toll of ‘100’, the <a href=https://coursdubitcoin.tumblr.com/>quel est le cours du bitcoin</a> department store era showed ‘$100’. Then I changed the currency to EUR. The single impression: The output site now shows the deliberate USD appraisal ($106,83) but it should put on the EUR expenditure (€100).

4 Ralphoffig Ralphoffig | E-mail | 21. června 2018 v 15:11 | Reagovat

This currency soared up to nearly $20k per specie, this went down again to all over $7.5k recently. Considering it has already shown how acme it <a href=https://coursbitcoin.yolasite.com/>ici le cours du bitcoin</a> may judge from a sink, exclusively after second, it is making assorted investors transfer consideration. A many of the other digital currencies suffer with regardless to assay themselves. In aristotelianism entelechy, some of them are viewed like penny stocks.

5 Davidcruig Davidcruig | E-mail | Web | 1. července 2018 v 13:08 | Reagovat

Чемпионат мира – это главное международное борьба сообразно футболу. В этом году ФИФА проходит в России. Выстроенные с нуля арены с нетерпением ждали и ждут любителей футбола и лучших игроков планеты. Июнь и июль стали горячими месяцами ради России. На кону – кардинальный футбольный трофей.
Однако многие болельщики, в часть числе и иностранные гости, приехавшие на чемпионат, предпочитают большую участок времени жить в заведениях, где проходят прямые трансляции всех матчей Мундиаля. Здесь обстановка не такая официальная, начинать а про наличие большого выбора алкогольных напитков и закусок говорить не приходится.
Хотим рассказать вам о ТОП 3 заведений в Адлере, в которых комфортно, весело и вкусно веселиться футболом!
<a href=https://restoranysochi2.blogspot.com/>Рестораны в Сочи</a>
1. Английский паб The Prince of Wales/ «Дворянин Уэльский»
??Адрес: Имеретинская низина, Морской бульвар, д. 1
Убежище с атмосферой типичных пабов Туманного Альбиона. Вся мебель и предметы интерьера привезены из Лондона с Portobello Road. Здесь каждая нечто имеет свою историю. Комната — традиционная островная: сливочный суп чаудер с морепродуктами, бангерс-энд-мэш, фиш-энд-чипс, пастуший пирог. Барная карта включает с десяток сортов разливного эля, портера и стаута, снедать вежливый чтобы такого места громадный запас виски — словно купажированного, беспричинно и односолодового. Посмотреть матчи позволительно как внутри паба, беспричинно и для открытой террасе в компании громкоголосых друзей.

2. Ирландский паб O’Sullivan’s/ Осаливанс
??Адрес: Нижнеимеретинская бухта, ул. 65 лет Победы, д.55

Классический Ирландский паб находится в шаговой доступности от стадиона. Громада ТВ панелей, которые транслируют футбол. Образцовый ассортимент пива (Гиннес, Килкени, Харп), для ценителей русской классики – Жигули. Полноценная комната, крепкие напитки, коктейли – все есть. Плюс отличная веранда, для которой к чемпионату смонтировали большой экран, а присутствие входе план всех трансляций.

3. Пиццерия Papa Johns/ «Духовенство Джонс»
Каждую трансляцию в пиццерии разыгрывают бесплатную пиццу! Угадавшему счёт матча первым – в взятка футбольная пицца. Акция действует в ресторанах сети "Духовенство Джонс" по адресам, указанным ниже. Экраны расположены во всей пиццерии. В ТРЦ «Мандарин» наедаться открытая терраса тоже с экранами и детская зона, где малыши могу поиграть, временно родители увлечены футболом.
Сайт: https://restoranysochi2.blogspot.com/
http://www.youtube.com/watch?v=LBB1DvlqcOI
<iframe width="560" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/LBB1DvlqcOI" frameborder="0" allow="autoplay; encrypted-media" allowfullscreen></iframe>

6 JamesTheds JamesTheds | E-mail | Web | 4. července 2018 v 22:42 | Reagovat

Самостоятельный путешественник сиречь ровно понимать всегда и сразу на своем тож взятом в аренду
автомобиле в Сочи.
Мы продолжаем наше автомобильно-пешее путешествие сообразно Сочи! Теперь мы посетим на своем
иначе взятом в аренду в Сочи автомобиле Мокрый каньоны реки Псахо, Троеце-Георгиевский женский
убежище, а также увидим свой музей Этнографический комплекс «Двор Дружбы Народов»
и попробуем настоящую кавказскую кухню в ресторане «Амшенский двор»
Следовательно начинаем с подготовки вещей и укладки их в багажник вашего alias взятого <a href=https://condios33.blogspot.com/>прокат авто в Сочи</a> в
аренду автомобиля. Мы будем проходить практически четырехкилометровый каньон,
заполненный водой и потому должны фигурировать обуты в соответствующу обувь – в идеале это
трекинговые легкие кроссовки, однако если таковых пропали, то совершенно приемлемы будут обычные
пляжные туфли, которые защитят ноги через порезов, скольжения и присутствие этом не разбухнут и
не расклеятся через длительного нахождения в воде. Также, конечно необходим солнце
защитный крем ради тела, купальник, полотенце, рюкзак, перекус, питьевая вода, Probe Pro
и хоршее настоение)
Сайт: https://condios33.blogspot.com/

7 LouisAgoDs LouisAgoDs | E-mail | 6. července 2018 v 14:30 | Reagovat

Funding Opportunities Available for All United States Citizens
Each year billions of dollars are distributed to the general public through government, federal and private funding programs in the form of grants, low interest and no-interest loans. Unfortunately, many people don't even know these programs exist or don't have the resources or tools necessary to locate and apply for them.
That's why FederalFundingPrograms.org (FFP) was created, to help the many Americans who are not in the know, to quickly locate and apply for theses funds for whatever needs they may have. Get started now in three easy steps! These funding sources and programs are now offering free grant money directly to individuals and businesses for all types of business ventures, education, medical bills, rent, home repair, home purchase down payment Money and many other personal needs! Regardless of Your Present Financial Situation. NONE of these Government Grants require collateral, credit checks, security deposits or co-signers. You can apply even if you have a Bankruptcy.
Apply Now to Receive Your Share of Free Money From These Exciting Government Grant Programs. Below are examples of the funding that's now available to you.
Click here for details => http://ayazman.fedfund.hop.clickbank.net/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama