Březen 2014

Vikingové

28. března 2014 v 20:58 | Chilaili |  Kreslím
Uvažovala jsem, jak mi Stuprum napsal k předešlému řpíspěvku na téma týdny, že bych se měla bát Hunů. Hehe. Opravuji tedy své tvrzení, že bych časem odcestovala do renesanční Itálie. Severské země na úsvitu letopočtu taky nejsou k zahození. A mylsím, že ve společnosti Vikingů, bych se Hunů bát nemusela. Hehe.
A ještě co by bylo nejlepší? Mít nějaké fikco-časo-prostoro stroj, kterej by mě hodil do mého milovaného Ledového království. Ano, hádáte správně, co přijde nyní. Další Elsa! V pořadí již třetí. Ale co an to, říci, já ji miluju. Ale abych byla upřímná, docela dost jsme vykradla jeden svůj oblíbený obrázek , ale co... nudila jsme se a ani jsem nepředpokládala že to dodělám. Nakonec jsem se s vým dílem spokojená, a i když je to tak troooošku zlodějíččina, musím se pochlubit.
Doufám, že s evám bude líbit i přes svůj pochybný původ. Hodinka v PTS
Pozn. Už kašlu na omluvy za to, že tu na to seru, přiznávám to na plnou hubu a nejsem si tak úplně jistá, kdy mě zas chytne blogerská nálada. Mimochodem, už jsem se chlubila svým účtem na Deviant art? Pravda, není se čím moc chlubit, ale i tak, kdybyste měli zájem nebo neměli do čeho píchnout, zaskočte. Rozhodně jsem aktivnější umělec, než bloger :D :D

Lákavý nesmysl

25. března 2014 v 18:57 | Chilaili |  Píšu
Samo o sobě je to nemožné. Tedy, směrem dozadu. Neboť putejem vesmírem a tak by se mohlo stát, že se chceš juknout na dinosaury, vrátíš se do křídy/jury miliony let zpátky a třeba se ocitneš ve vesmíru, neboť planeta mezitím utekla, tedy ještě se na místo, odkud jsi se transportoval, nedostala. Ovšem dopředu je to fyzikálně možný, Einsteinova teorie relativity o tom kecá na sáhodlouhé přednášky, ale laicky se to dá shrnout tak, že čím rychleji cetsuješ ty sám, tím pomaleji jde čas okolo. Samozřejmě zkoumat to budeme v rychlostech blížící se světlu. Nebudeme porovnávat jízdu na kole a ve formuli.
Ale bylo by to fajn. Třeba sledovat Da Vinciho při práci, pozorovat budování Pyramid v Gíze nebo být svědky vzestupu Jiho/Mezoamerických civilizací. Za pár minut v Da Vinciho společnosti bych upsala duši.
Nicméně tu narážíme na další problém s cestováním do minulosti. Nemůžete zašlápnout ani brouka, anižbyste nenarušili časoprostorvé kontinuum. A to někteří tak výsostně tvrdí, že kdyby se vrátili do minulosti, zabili by Hitlera/Stalina/Chaveze/Lenina/etc... Haha. Udělali by leda hovno. Ráda tohle používám, když vymýšlím nějaké své světy a příběhy. Narušení časoprostorového kontinua, zhroucení času a prostoru, alternativní krátká budocnost a zánik vesmíru.
Takže co by se na tohle téma dalo napsat, aniž by to nebyl absolutní blábol nebo zbožné přání? A bláboly já nepíšu a jsem ateisatka jak poleno.
Proč to sakra píšu teda? Vlatsně nevim. Třeba se někdo vrátil do minulostia přiměl mě k tomu a už nám běží poslední chvíle života. Možná. A nebo možná proto, že se nudím, na umělecké texty nemám nápady a na publicistcké náladu. Takže prostě píšu píčoviny :D :D :D :D

Rozmluva

18. března 2014 v 17:54 | Chilaili |  Píšu
Mám ráda spánek. Je to jedna z mých nejoblíbenějších činností. Následuje rozmluva s mým podvědomím nazvaná prostě "Rozmluva". Užijte si ji.

The cold never bothered me anyway

15. března 2014 v 21:30 | Chilaili |  Kreslím
Dost tu na to seru, takže tohle je pro těch pár zbylých věrných, co sem občas ještě zabrousí.
Hodinka v Paint tool sai a má to být opět moje milovaná Elsa (i kdžy to, jak šilhá, asi moc nesvědčí o tom, že je má oblíbená :D)

Leonardo Bezoscara

4. března 2014 v 14:53 | Chilaili
Jen krátký komentář k Oscarům:
Vážně jsem mu fandila. Jeden z nejlepších herců součastnosti, kterému ještě nezešedivěly a nevypadaly vlasy.
Ale dalo se předdokládat, že vyhraje ten Matthew *momentální výpadek jména*. Amíci jsou ujetý na AIDS, války, kde jejich hrdí muži bojují, lidské tragédie, osobní hrdinství a všechno kolem toho. A řekněme si to upřímně, Vlk z Wall Street fakt výkvět moralismu a puritánství nebyl. Ať už to byl sebelepší film, netrefil tématicky target diváků.
Tak příště, Leo. Pro non-muricanské diváky jsi byl nejlepší.
(zajímavá úvaha) Co kdyby někdo natočil film o životě Leonarda, film by zůstal bez Oscara a herec, který by si střihnul hlavní roli, by Oscara bral?

Mimo to, tenhle filmový svátek mám ráda i jako svátek módy. Jennifer Lawrence to vážně moc slušelo. :) Tak aspoň něco.

A co vaše postřehy? Podělte se.