Další funkce

6. února 2014 v 12:18 | Chilaili |  Žiju
To, že sem dlouho nepřispívám má pár důvodů. Jedním z nich je fakt, že mám prázdniny a užívám si klidu, ticha a spánku a na psaní/potažmo kreslení nemám ani náladu ani chuť - pardon. Dalším z důvodů je, že ve škole už jsme si opět vylosovali divadlo. Myslím, že na to loňské jsem si stěžovala ještě na předchozím blogu, takže předpokládám, že nikdo z vás nejste v obraze.
Ve zkratce:
Naše škola se vydává za jazykovou, ale vlastně všichni žijou dramaťákem a jediný neustále sklońovaný jazyk je ten češtinový - nanejvýš spolužačtin. Každý rok na konci ze sebe děláme trotly v divadle A. Dvořáka v Příbrami a soutěžíme. Loni jsme vyhráli cenu umělecké poroty.
A teď výčet mých loňských funkcí: scénárista, režisér, choreograf, hlavní maskér, hlavní role. K tomu všemu jsem noc předtím celou prozvracela a do divadla jsem dojela napumpováná léky a oblbováky, abych to vydržela. (Na druhou stranu jsem hrála umírajícího masového vraha trpícího tuberkulózou, takže se to hodilo.)
Měli jsme grotesku. Letos jsme vylosovali muzikál. Takže se mi k tomu přibalilo ještě hudební producent a textař. Na druhou stranu odpadla hlavní role, neboť můj zpěv je ozvěnou pekla. :D

Takže pracuji, když si neužívám prázdnin. Musím přečít dílo, který máme adaptovat. Vymyslet texty a přimět třídu, aby se je naučila.
Kdybych z toho aspoň něco měla.. ale loni si za celou moji práci přivlatsnila zásluhy jedna moje spolužačka. Já myslela, že jí rozšlápnu obličej. Jestli to udělá znova, asi mi rupnou nervy a nedopadne to pro ní dobře :)

Dejte mi ještě tak týden nebo maximálně dva a zas to tady hodím do pucu. Mimochodem děkuji za úžasný ohlas mého obrázku Ariel - vážím si toho.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 teri teri | Web | 7. února 2014 v 9:31 | Reagovat

No to potěš koště :-D Úplně tě chápu, já píšu zásadně jen když mám školy až nad hlavu, abych přišla na jiné myšlenky :-D
To je něco podobnýho jako u nás, akorát v naší škole se tohle děje vždy jen na konci školního roku, každá třída si musí secvičit nějakou (aspoň) scénku, z čehož se pak získávají body od městské části a čím více bodů, tím více finanční podpory :-D Jednou jsme hráli baladu Zlatý kolovrat a já byla zlá babice, co na konci představení přišla o končetiny :-D Už nikdy víc :-D

2 Keeble Keeble | Web | 10. února 2014 v 20:44 | Reagovat

Takových funkcí! :D Já kdybych byla na tvém místě, buď buch se po pár dnech zhroutila nebo bych jim s tím praštila :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama