Únor 2014

Anna

22. února 2014 v 20:58 | Chilaili |  Kreslím
Před pár týdny jsem tu naznačila, že budu kreslit Annu a pak jste o mě dlouho neslyšeli. Poslední dobou totiž inspirací příliš nepřekypuji.. Například tohle jsem dělala dva týdny dohromady. Ačkoliv práce z těch dvou týdnů by se vešla tak do hodinky-hodinky a půl a jediná věc, na který jsme si dala záležet, jsou oči. Nebrala jsem to moc vážně, jak řikám, poslední dobou se necítím ve své umělecké kůži. Ale i tak jsem s tím jakž takž spokojená.
Děláno samozřejmě v Saii, užijte si to :)
Jen tak pro zajímavost, máte raději moje tradiční pokusy, nebo digitální?


"Ukrajinská zima"

21. února 2014 v 15:39 | Chilaili |  Píšu
To je asi ta největší událost, která mně nedává žádný smysl.

Podívejte se: My s naší vládou taky nejsem spokojení. Tunelujou jako o závod, jde jim jen o to, nahrabat si do kapšišek, prezident dělá ostudu, kde se objeví, vláda je prolezlá korupcí jako rakovinou. A stejně nezačneme sbírat pneumatiky a nezapálíme Hradčany, neobsadíme pražskou radnici a nepostavíme barikády.

Na přání

17. února 2014 v 19:40 | Chilaili |  Kreslím
K Vánocům jsme své nejlepší kamarádce se slovenským pasem slíbila, že jí nakreslím jí a Daryla. Jak se dalo očekávat, zapomněla jsem na to a Lulu mi to připomněla až v lednu (nebo v únoru?). Mám milion pět set osmdesát tři tisíc devětset dvacet devět důvodů, proč je většina obrázku tak odfláknutá, ale kašlem na to, důležitý je výsledek, za který bych si já osobně nafackovala, ale Lulu se to líbilo. Tedy doufám, že to neřkla jen ze soucitu :D :D
Obrázek je hotový už dlouho, ale až teď, když nemám nápady na nic jiného, jsme se rozhoupala ho sem postnout, aby se neřeklo, že vás zanedbávám vy, co mi sem pravidelně chodíte dělat radost :)


Ruský medvěd

15. února 2014 v 17:52 | Chilaili
"Přejete si, pane?"
"Ty máš na starosti medvěda?"
"Ano, pane."
"Od této chvíle nesmí nic žrát, přeji si, aby byl zítra při zápase divoký hlady."
"Rozumím, pane."


Aneb strašně moc se těším na zápas Slovensko : Rusko

S láskou vaše škodoradostnáNení to vina rodičů!

11. února 2014 v 15:01 | Chilaili |  Žiju
Často se říká, že děti jsou v dnešní době takové jaké jsou právě kvůli svým rodičům, kteří na ně nemají čas, nevšímají si jich a nechávají je růst jako dříví v lese, jen jim zásobují peněženky. To je absolutně hloupé. Možná v některých případech to pravda je, ale rozhodně nejde uvalit na rodiče kolektivní vinu.

Další funkce

6. února 2014 v 12:18 | Chilaili |  Žiju
To, že sem dlouho nepřispívám má pár důvodů. Jedním z nich je fakt, že mám prázdniny a užívám si klidu, ticha a spánku a na psaní/potažmo kreslení nemám ani náladu ani chuť - pardon. Dalším z důvodů je, že ve škole už jsme si opět vylosovali divadlo. Myslím, že na to loňské jsem si stěžovala ještě na předchozím blogu, takže předpokládám, že nikdo z vás nejste v obraze.
Ve zkratce:
Naše škola se vydává za jazykovou, ale vlastně všichni žijou dramaťákem a jediný neustále sklońovaný jazyk je ten češtinový - nanejvýš spolužačtin. Každý rok na konci ze sebe děláme trotly v divadle A. Dvořáka v Příbrami a soutěžíme. Loni jsme vyhráli cenu umělecké poroty.
A teď výčet mých loňských funkcí: scénárista, režisér, choreograf, hlavní maskér, hlavní role. K tomu všemu jsem noc předtím celou prozvracela a do divadla jsem dojela napumpováná léky a oblbováky, abych to vydržela. (Na druhou stranu jsem hrála umírajícího masového vraha trpícího tuberkulózou, takže se to hodilo.)
Měli jsme grotesku. Letos jsme vylosovali muzikál. Takže se mi k tomu přibalilo ještě hudební producent a textař. Na druhou stranu odpadla hlavní role, neboť můj zpěv je ozvěnou pekla. :D

Takže pracuji, když si neužívám prázdnin. Musím přečít dílo, který máme adaptovat. Vymyslet texty a přimět třídu, aby se je naučila.
Kdybych z toho aspoň něco měla.. ale loni si za celou moji práci přivlatsnila zásluhy jedna moje spolužačka. Já myslela, že jí rozšlápnu obličej. Jestli to udělá znova, asi mi rupnou nervy a nedopadne to pro ní dobře :)

Dejte mi ještě tak týden nebo maximálně dva a zas to tady hodím do pucu. Mimochodem děkuji za úžasný ohlas mého obrázku Ariel - vážím si toho.