Mám staršího bratra Zn. od včerejška

21. prosince 2013 v 13:54 | Chilaili |  Žiju
Můj život připomíná venezuelskou telenovelu. Dozvěděla jsem se, že mám staršího bratra, neboť moje morální dilema včera vyvrcholilo v psychický rozklad a mamka mě utěšovala tim, že nejsem první, kdo se na ně vysral. Hm, takže nejsem nejstarší dítě a někde v okolí mi pobíhá starší brácha. (Aby to byla správná telenovala, nejspíš ho v nejbližší době potkám, zamiluju se, a pak zjistím, že je to vlatsně ten brácha...)


Nejspíš se s nimi nesejdu. Jsou to lháři a vypočítaví parchanti, kteří mě rozhodně nechtějí vidět z dobré vůle nebo stesku. Kape jim na kahánek, a tak potřebují někoho, na koho hodí tu svojí barabiznu, kterou by nikdo nechtěl ani zadarmo. A jelikož budu nejspíš plnoletá v době, kdy umřou, jsem ideální, neboť mému bratrovi, který jim zobě z ruky, je jen třináct let a i při nejlepší vůli už je za pět let budou žrát červi,.. a aby jejich "majetek" spravovala moje máma nechtějí.
Přesto ve mě ale hlodá červíček pochybnosti. Měla jsem neklidné spaní. Přemýšlela jsme o vašich argumentech, abych byla lepší než oni a dokázala odpouštět. A pak tu byly všcehny ty ostatní věci, zničené dětství a vůbec. Jsem tak duševně rozpolcená, že bych od ledna mohla nastupovat do Bohnic.
Před lety bylo snadné je nenávidět. Nenáviděl mě celý svět v mých očích, a já nenáviděla celý svět. Ale teď jsem prostě šťastná a jiná a lepší. Mám úžasné přátelé, vyhrabala jsem se z puberty, začala jsem se na svět dívat jinými očima a prostě jsem poznala, jaký je to skvělý pocit. Ale to vše zmizí, když si na ně vzpomenu.
Nejspíš se definitivně rozhodnu, až když budu volat tátovi. Zatím jsem našla víc věcí, proč se s nimi nesejít. Teď by se mi hodila podpora od mého bratra. Jestli znáte nějakého kluka jménem Dominik nebo Patrik, kterému je 17-19 let, žil jeden čas v Novém kníně nedaleko Příbrami a má nesnesitelnou polovinu rodiny, hoďte mi na něj kontakt. :)
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 ♥ Véronique. ♥ Véronique. | Web | 21. prosince 2013 v 15:53 | Reagovat

Ahoj, omlouvám se za reklamu, ale chtěla bych tě pozvat na mou Vánoční fotografickou soutěž.
Vyfoť cokoliv se zimní či vánoční tématikou a vyhraj skvělé ceny! Fotografie bude hodnotit odborná porota složená ze zkušených fotografů z celé ČR. Poslat můžeš fotografie focené jak fotoaparátem, tak mobilem. Více info v článku na webu. Uzávěrka přihlášek je 23.12.2013 ve 23:00.

http://miss-veronique.blog.cz/1312/vanocni-fotograficka-soutez

Díky za tvůj čas! :-)

2 Chilaili Chilaili | Web | 21. prosince 2013 v 16:05 | Reagovat

[1]: samozřejmě, cítím se strašně, ale jistě že mě tvoje fotografická soutěž neskutečně zajímá a nemohla bych dýchat bez toho, abys mě na ní neupozornila..

3 teri teri | Web | 21. prosince 2013 v 16:20 | Reagovat

Ach jo, je to těžky :-| Nejhorší na tom všem je, že máš prostě ty šrámy z dětství, to se odráží mnohem víc, než by si kdokoliv představil... Konečné rozhodnutí je jen na Tobě, přesto... Ze tvého psaní je cítit, že své prarodiče opravdu nemusíš... Řeknu to tak. Jestli se s nimi chceš nějakým způsobem "usmířit", udělej to, ale ne přes odpor. Měla bys chtít a já myslím, že nechceš. Říkám si totiž, jestli by to nedopadlo ještě hůř, jestli by to neskončilo hádkou, stresem... Proto říkám, musíš si uvědomit, jak to vlastně doopravdy chceš. Vím, že takhle přes monitor se mi to lehko radí, ale ve své podstatě vím, o čem píšu a v tomhle ohledu už jsem se několikrát spálila... ;-)

4 K. K. | E-mail | Web | 21. prosince 2013 v 16:23 | Reagovat

To se přesně stalo kamarádce! Začala si nedávno dělat autoškolu a tam se naprosto náhodou od instruktora dozvěděla, že si řidičák dělá i nějaká její jmenovkyně o asi 10 let starší - prý jestli nejsou příbuzné. Doma se dozvěděla, že její táta měl před její mámou ještě jinou ženu a že ta studentka v autoškole je její sestra.

V Novém knínu mám tuším bývalou spolužačku ze střední - nebo alespoň zná místní, mohu se jí zkusit zeptat - nebyly by nějaké bližší indície? Třeba příjmení? Klidně napiš do emailu. :-)

5 Kavalír Kavalír | 21. prosince 2013 v 17:56 | Reagovat

Doporučuju podívat se na příběhy Pošty pro tebe na ČT.
Budoucí dědička nemovitosti?
Nepsal bych to tu tak otevřeně. Abys nedopadla tak jako já, i když u mě  byly majetkové poměry vyšťourány...
Tuhle větu o mě snad musel napsat nějaký maník z Wall Street. :-D
"Je z hlediska vlastního kapitalu výhodný."

6 Chilaili Chilaili | Web | 21. prosince 2013 v 18:08 | Reagovat

[5]: Věř mi, že není čím se chlubit. Ten barák je zralej na stržení a po téhle zimě ho jiný osud určitě nepotká. A za ten pozemek bych toho taky moc neviděla.. Takže jsem kliďas..

[4]: Nevím o něm nic, ale děkuji ti za ochotu (pokud má jméno po otci, je Ludačka - ale pochybuju)

[3]: Děkuji ti za rady a podporu, cením si toho :)

7 Kavalír Kavalír | 21. prosince 2013 v 19:07 | Reagovat

[6]: Já si nedovoluju nikomu radit v otázkách různých vztahů. Ale prarodiče bych navštívil. Je to vlastní krev, nic za to nedáš. Kdyby to byl cizí člověk tak vem to čert...
Barák neznám a opět nebudu zasahovat do vašeho majetkového uspořádání. Ale i kdyby se musel dům strhnout pořád budeš mít pozemek. Nejedná se o to, kolik za to dostaneš, ale že se budeš mít kam vracet. Nejlepší zajištění na stáří je vlastní bydlení nezatížené hypotékou a nebo jinými dluhy.
Navíc pokud budeš mít dům před svatbou, tak v případě rozvodu na něj tvůj ex nebude mít nárok, je lepší to upravit i předmanželskou smlouvou.
Můžeš pozemekem nebo i tím barákem taky ručit při hypotéce na byt, který si koupíš někde jinde.
Vím, že si teď třeba ťukáš na čelo, a ptáš se, co ti tu píšu za blbosti, ale v dnešní době je velice důležité plánovat a dívat se do budoucna a tím nemyslím nějakého věstce.

Já jsem v tomto ohledu také klidný, protože nemám rozum v kalhotách. ;-)

8 teri teri | Web | 21. prosince 2013 v 20:15 | Reagovat

[6]: Víš, mě něco podobného dlouhou dobu taky trápilo, ale tím, že jsem se s tím musela potýkat denně, mě to udělalo zase o něco silnější a když vidím, že něco takového a možná ještě horšího se děje někomu druhému, nemůžu se k tomu nevyjádřit... :) Myslím, že ať už se rozhodneš jakkoliv, Tvou volbu by Ti neměl nikdo mít za zlé, víš co děláš :) Já ráda pomáhám, aspoň podporou, ale to není nic vyjímečného :-D  ;-)

9 Elle Elle | Web | 22. prosince 2013 v 13:47 | Reagovat

Křivdy z dětství máme všichni. Já jsem je dávno odpustila. Odpustila jsem babičce i dědovi, že o mě a mých sourozencích vykládali lži o tom, jací jsme lenoši a vůbec jim nepomáháme, když jsme u nich byli na prázdninách. My jsme vyrůstali na místě, kde jsme pracovat museli, od malička, každou chvíli jsme se prarodičů ptali, co potřebují udělat a s čím pomoct, protože jsme tak byli naučení. Také jsem tam od té doby přestala tak často jezdit. Dnes je to vše odpuštěno a jezdím tam ráda. Vlastně pokaždé, když jedu domů, zajedu i k nim, teda teď už jen za babičkou. Odpustila jsem i vlastnímu otci, co mě mlátil za špatné známky. Odpustila jsem mu, že se k nám (sourozencům) choval jako despota a neustále nás za všechno peskoval a mlátil. Odpustila jsem mu za to, že mě vlastně v dětství neřekl nijak jinak než ty malý kreténe nebo mentále. Odpustila jsem mu ve chvíli, kdy jsem ho viděla s bratrovou nevlastní dcerou, jak si s ní hraje a jak se k ní chová.. Najednou jsem v něm viděla lepšího člověka, než za jakého jsem ho pokládala. Byl to špatný otec, bude to ale dobrý děda a toho si na něm vážím. Konečně se s ním můžu po dlouhých letech bavit, jako dva "dospěláci" v rámci mezí a v rámci slušnosti. Odpustila jsem jim. Odpustit ale neznamená, že jsem zapomněla na to, co se stalo, že mě to nějak poznamenalo a jistým způsobem utvořilo v takovou osobu, jakou jsem teď.
Radit ti nikdo nemůže, no, může, ale udělej to podle sebe a podle toho, jak to ty sama cítíš! Když se s nimi vidět nechceš a nezkousneš ani jednu jedinou návštěvu u nich, tak tam nechoď a žij si svým životem. Možná ale přijdeš o možnost zjistit, že se změnili, možná přijdeš o příležitost se utvrdit v tom, že se nezměnili vůbec. Řiď se svým srdcem, instinktem a svědomím. Hodně štěstí v řešení téhle situace. ;-)

10 Chilaili Chilaili | Web | 22. prosince 2013 v 16:25 | Reagovat

Děkuji všem za jejich čas, názor a podporu! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama