Prosinec 2013

Novoroční přání (od) Chilaili

31. prosince 2013 v 15:52 | Chilaili
Tak a máme to tu zas. Nejsentimentálnější den z celého roku.


Všichni se zamýšlí nad proběhlým rokem a pak si o tom napíší úžasně dojemný statůsek na džkoknihu. Většinou o tom, že ten rok stál za hovno a jak si mocinky přejí a doufají, že ten další bude lepší (a že už jsem jich od rána četla dost). Přesto právě tito lidi budou zas celý rok nadávat a depkařit o tom, jak je ten svět příšernej a nadávat na všechny a všechno, co nebude podle jejich vysnívané představy. Přesto nehnou brvou, aby si rok udělali takový, jaký si ho přejí. Pečení holubi nelétají do jejich sladké držtičky. Ani kdyby si těch statůsků napsali dva miliony. Pokud proto něco neudělají a nepujdou lepším zítřkům naproti, prostě nepřijdou.
Doufám že tito lidé do rána pojdou na otravu alkoholem a nebudou mi kazit můj nový rok.
Vám ostatním přeju krásný a pohodový rok 2014. Ať vám vyjde vše, o co usilujete a co si do nového roku slíbíte. Ať je při nejmenším tak dobrý, jako tento. Užívejte života a mějte se fanfárově za všech okolností, které si pro vás rok 2014 nachystá.


Železná maska: Bonita / 2.

27. prosince 2013 v 23:01 | Chilaili |  Píšu
Anotace: Druhý díl, který sice není tak akční jako ten první, ale přesto má své nezaměnitelné místo v příběhu. Prokousejte se jím a v nejbližších kapitolách zas šoupnu něco silnějšího a živějšího. Pro útěchu - není dlouhá (vlastně jsem ho mohla spojit ještě s jednou kapitolou, ale čert to vem)
Prohlášení: Jedná se o autorskou tvorbu a tak si nárokuji i s tím spojená autorská práva.
Poznámka: Potěšil mě velký ohlas prvního dílu a děkuji vám za všechny vaše reakce!! :) Právě proto jsem se rozhodla zveřejnit druhý díl již dnes.

Železná maska: Odvodový den / 1.

24. prosince 2013 v 13:07 | Chilaili |  Píšu
Anotace: Dloho očekáváný první díl. Užijte si jej. Zatím nevím, jestli budu vydávat jednou týdně nebo víckrát. To záleží na tom, jak moc se vám to bude líbit.. A Veselé Vánoce vám všem!!
Prohlášení: Jedná se autorskou tvorbu a tak si nárokuji autorská práva

Vydírání? Ne!

22. prosince 2013 v 22:05 | Chilaili
U Doplňku Železné masky, kterou jsem včera zveřejnila, jsem zmínila jméno Terry Raven. Kdo to sakra je, říkáte si? Ten nejúžasnější člověk. A konečně jsem našla způsob, jak jí donutit psát!! Prý jí vydírám.. Pche. Ve jménu vyššího principu, kterým je její umění, bych klidně stvořila Frankensteina
A co to pro vás znamená? Vlastně nic. Blog zůstává v mém područí jen s tím, že se tu budou ukazovat i příspěvky Terry Raven. (Víte, ona si vždycky založí blog, zveřejní pár haiku a pak na to kašle.) Aspoň jeden týdně. Muhehehe. Jsem si jistá, že z ní budete nadšení stejně jako já.


[Doplňky] Železná maska: Rytasa Nádherná

21. prosince 2013 v 15:26 | Chilaili |  Píšu
Anotace: Rozhodla jsem se, že paralelně s hlavním příběhem, jehož první kapitola tady na blogu vyjde 24. prosince, budu čas od času postovat i kratší povídky z prostřední onoha světa. Takové mýty a legendy - dalo by se říci, nebo třeba pohádky a cokoliv mě napadne v souvislosti s tím a bude to rozšiřovat či upřesňovat děj v hlavním příběhu. Konkrétně tahle je o vzniku tzv. Rytasiných slz, které v hlavním příběhu sehrajou velkou roli.
Spoluautor: moje milovaná β-readerka Terry Raven.
Žánr: legenda
Prohlášení: Železná maska je autorské dílo a já i Raven si nárokujeme autorská práva na svět i postavy z Doplňků i hlavní dějové linie.

Mám staršího bratra Zn. od včerejška

21. prosince 2013 v 13:54 | Chilaili |  Žiju
Můj život připomíná venezuelskou telenovelu. Dozvěděla jsem se, že mám staršího bratra, neboť moje morální dilema včera vyvrcholilo v psychický rozklad a mamka mě utěšovala tim, že nejsem první, kdo se na ně vysral. Hm, takže nejsem nejstarší dítě a někde v okolí mi pobíhá starší brácha. (Aby to byla správná telenovala, nejspíš ho v nejbližší době potkám, zamiluju se, a pak zjistím, že je to vlatsně ten brácha...)

Morální dilema

20. prosince 2013 v 18:34 | Chilaili |  Žiju
Zkazili mi Ježíška, když mi bylo jen pět let. A od té doby se to prostě jen vezlo. Můj děda je příšerný šovinista uvězněný v sedmdesátých letech hlubokého socialismu a soudruhů. Kdykoliv byl poblíž můj brácha, rázem jsem pro něj byla vzduch vhodný akorát k tomu, aby mu donesl kafe.

Než budou Vánoce, bude výzva 10

19. prosince 2013 v 16:01 | Chilaili |  Čtu
10. Nejoblíbenější postava vůbec: Joker

Neexistuje postava, ani Dobby, ani Loki, ani nikdo jiný, koho bych měla raději, než právě Jokera! To je ten nejlepší typ padoucha. Je šílený, baví ho to, co dělá, je nekonvenční, boří mýty o padouších, Heath Ledger ho navíc dokonale zahrál, a myslím, že je to jediný padouch, který má motiv zcela jasný a není tragikomickou postavou. A za to ho miluju.

"Dělám to, protože chci!"


Než budou Vánoce, bude výzva 09

18. prosince 2013 v 18:26 | Chilaili |  Čtu
9. Oblíbená postava z povídky: Lúmenn

Kdysi dávno jsem četla povídku od stejnojmené autorky na téma Pán Prstenů. Četla jsem hodně povídek. Ale tahle jediná mi zůstala v paměti. Z toho usuzuji, že právě ona a ne jiná je ta, která si zaslouží být v mém seznamu. Sice je pravda, že když tu povídku Lúmenn psala, nebyla ještě natakové úrovni, jako je teď, ale stále stála na vyšší, než kdokoliv jiný v té době. Od Lúmenn nečtu jen povídky, i její články jsou velmi poučené. Takže technicky vzato mám raději Lúmenn - blogerku, než Lúmenn - elfku. Ale to je přeci jedno..

Neschopný vztahovoráč

17. prosince 2013 v 18:33 | Chilaili |  Žiju
Tak nejdřív jsem se rozhodla zpracovat pojetí vztahů jako většina z vás, jejichž články k TT jsem četla. Mezilidské vztahy, vztahy romantické a tak podobně, nemusím psát dlouhý úvod, všichni víme..
A i článek sám o sobě bude krátký. Stejně jako záznam vztahů v mém mezilidském rejstříků.

Jako nejde o to, že bych byla nějaká ustrkovaná šprtka, co se jednou provdá za silikonového kámoše v šuplíku, jsem prostě obyčejný smrtelník v období adolescence s přiměřenou fasádou a přiměřeným zájmem okolí. Jenže jsem strašně nesnášenlivá. Nesnesu vedle sebe moc typů lidí. A když už, tak mi jejich přehnaný zájem dřív nebo později začne lést krkem, ačkoliv si určitě mysleli, že to bude mít opačný účinek. A nebo přijde ponorka.


Než budou Vánoce, bude výzva 08

17. prosince 2013 v 16:50 | Chilaili |  Čtu
Oblíbený záporák: Loki

Komix jsem nečetla, ale ve filmu mě přinutil podporovat jeho stranu. Díky němu by se mělo začít říkat místo "Přidejte se na temnou stranu, máme sušenky." "Přidejte se na temnou stranu, máme Lokiho."
Ačkoliv, s jeho stranami je to rozporuplné. A právě proto ho mám ráda. Nemůžete prostě s určitostí říci, kam patří. Je to bůh klamů a lží. Ačkoliv většina lidí ho odsoudila za špatnou, já si vážně nejsem jistá. Je pravda, že to, že je Loki tak úžasný, jak je, má z největší části na svědomí Tom Hiddlestone a ne Marvel, ale tak už to někdy prostě je.
Můj oblíbený záporak je Tom Hiddlestone, znělo by to lépe? Ne. Takže Loki. Ten malý nedoceněný synáček, co se chtěl vyrovnat bratrovi... Přirostl mi k srdci jako Dobby. Když jsem pak byla v kině na Thorovi 2 a tam se na chvíli zdálo, že je mrtvý, dost jsem se lekla. Je mi líto, že nebude v Avengers 2. Lepšího padoucha neseženou.


Vánoční povídka: Těžký život světýlek

16. prosince 2013 v 18:01 | Chilaili |  Píšu
"Zase světlo?"
"Vidíš, ne?"
"Jo, jasně, i toho zarostlýho opičáka."
"Ale, takhle bys neměl mluvit o zaměstnavateli."
"Vždyť mě neslyší."
"To je pravda, ale měl bys mu být vděčný za to sucho a teplo, které ti většinu roku poskytuje. A za energii."
"Pravda. Pardón, pane Novák!"
"Neslyší tě."

Než budou Vánoce, bude výzva 07

16. prosince 2013 v 15:14 | Chilaili |  Čtu
Postava, kterou chci potkat: Aslan

Nejsem věřící. O tom, že se v Narnii schovává Bible jsem se dozvěděla až potom, co jsem ji přelouskala snad i pozpátku. Hehe, trapné. Nicméně Aslan si mě získal hned v prvním dílu. A pokud je nějaké nebe pro ateisty věřící v neviditelné růžové jednorožce, doufám, že mě tam přivítá právě Aslan.
Představovala jsem si ho daleko většího, než ho ve filmu udělali, ale ten výraz, který jsem přepdokládala, mu dali také. Takové očividně inteligentní, hrdé, královské a schovívavé zvíře, přátelské, velkodušné a přesto stále nebezpečné s plnou pusou zubů, aschopné bránit Lucinku nebo kohokoliv jiného.


Než budou Vánoce, bude výzva 06

15. prosince 2013 v 18:01 | Chilaili |  Čtu
1. Postava, která prošla největším vývojem: Hobbiti.

Bilbo je úžasný příklad. Na začátku si pokuřoval na prahu své nory dýmku ve svém pokojném životě s bralovskými geny tvrdě potlačenými, na konci kradl Šmakovi pohár a bojoval. Z usedlého a upjatého páprdy se stal takovým hrdinou. Samozřejmě, bez Gandalfa by to nedokázal, ale i tak je to obdivuhodné.
Frodo jej hrdě následoval. Vzpomeňme si na první díl, kdy ani nechtěl Prsten, a záhy poté, aby ochránil Kraj, se nabídl, že ho odnese až do Mrodoru. Hobiti mě prostě nikdy nepřestanou udivovat. Jsou to úžasná stvoření, jak řekl Gandalf. Totéž platí i o Smíškovi, Pipinovi a Samovi.
Odešli z Kraje jako postarší hobití usedlíci, vrátili se jako hrdinové Středozemě. Pokud tohle není největší vývoj charakteru, pak tedy nevím.


Když jdete pro kabelku..

14. prosince 2013 v 23:56 | Chilaili |  Žiju
Nikdy by mě nenapadlo, že napíšu článek tohohle typu, ale zázraky se prostě dějí

Strávila jsem úžasný den v Praze s úmyslem si koupit konečně kabelku, neboť je to teď nějaké eňo něňo módní hit nosit podivné krátké kabelky. Tedy aspoň ve městě, kde studuji. Všude kabelky. Jinak já nosím plátěnou tašku v podobě mrtvého králíka, ale tak jsem si řekla, že bych projednou mohla jít s davem a zbytečně nevystrkovat černou bradu.
No, než jsem vůbec nějakou začala shánět, stihla jsem se přežrat u MC Donald's, potkat polovinu spolužáků a zkouknout Ledové království (Frozen). A pak jsem se odporoučela do Tesca, že tedy koupím balící papír. A pak do Luxoru, jestli nemají něco nového, co by se mi mohlo líbit, nebo něco, co bych mohla použít jako dárek. A až pak jsem si obchoďák prošla v zájmu kabelek. To už bylo pět hodin večer (přijela jsem v jednu).

Než budou Vánoce, bude výzva 05

14. prosince 2013 v 13:05 | Chilaili |  Čtu
5. Postava, která mi je nejvíc podobná: Luke Castellan

Percy Jackson mě moc nezaujal, nemám ráda převádění antiky do současnosti, ale přeci jen jsem narazila na tuhle postavu, kterou jsem ani příliš nepovažovala za padoucha. Mé problémy s otcem na tom mají jistě také svůj podíl, občas si říkám, že jestli se někdy přestaneme ignorovat a vyjedeme si otevřeně do vlasů, že pujdu zničit Olymp.
Podle mě z Hermova syna udělali zybtečně obrovského padoucha, snad jako by byl Darth Vader. Nezbavuji ho všech vin, ale jako v mém případě z něj udělalo to, co je, okolí. Souhlasím s Máchou v tomto případě. Luke je složitá postava, která vyžaduje čas, než se pochopí. Podstatné je, že není zlý. Je mi v mnoha směrech podobný víc, než by se mi zamlouvalo, a já přeci taky nejsem jenom záporný člověk. Na všem se najde něco pozitivního a kdyby Luke nevyrůstal se šílenou matkou, jsem si jistá, že hrdinou Olympu by vskutku nebyl Percy Jackson, který Lukeovi nesahá ani po kolena..


..Jakobych se slyšela :D

Než budou Vánoce, bude výzva 04

13. prosince 2013 v 19:25 | Chilaili |  Čtu
4. Nejvíc nenáviděná postava: Dolores Umbridge

Jak já tu babiznu nesnášela. Ještě víc než Voldemorta! Zlá, zákeřná, upištěná, sadistická mrcha! A navíc k tomu v růžovém.. Doufám, že když zaklepala bačkorama, její mršinu sežraly kočky! Celý ten díl jsem se nemohla dočkat, až jí Brumbál promění v něco nepřirozeného. Bohužel jsem se nedočkala. Ale tak aspoň Fred a George utišili z části mé touhy. Fakt ve světě literatury není nikdo, koho bych nesnášela tak jako jí. Dokonce i Čarodějnici z Narnie mám radši.
Baba hnusná.. Navíc mi vždy děsně připomínala naší angličtinářku. Brrr


Zeman ≠ Ludvík Slunce

13. prosince 2013 v 14:20 | Chilaili |  Žiju
Články na Téma týdne jsem napsala již dva. V obou nadávám na prezidenta, vládu a reprezentaci republiky. Zamyslela jsem se a došlo mi, že to mohl někdo pochopit tak, že jsem negativistka a už se nemůžu dočkat, až z Čech vypadnu. No, možná na tom trochu pravdy bude, ale nyní chci napsat něco pěkného. Ať se mi Zeman zamlouvá nebo ne, není Ludvík Slunce. On není stát. A náš stát je přeci krásný.

Lebkouni

13. prosince 2013 v 12:31 | Chilaili |  Kreslím
Nejsem vzorný žák. Škola mě nebaví. Považuji to za ztrátu času. Přesto jsem jedna z nejlepších v ročníku. Přikládám svoji práci o chemii, kterou jsem spáchala na začátku listopadu, ale až teď jsem ji našla. (Ještě jsou někde dvě další, ale netuším, kde. Jedna z anfasu a druhá ze 2/3 na druhou stranu - jestli je najdu, dodám je.)
Měla jsem štěstí, zatímco zbytek mé třídy se snažil pochopit anorganické názvolsoví (které máme sakra umět od osmý/devátý třídy a ne to dohánět ve druháku na gymplu!!!!), já si kreslila. Zaplať pánbuh, že se učíme ve stejné učebně chemii, fyziku i bio.

K Vánocům

13. prosince 2013 v 11:12 | Chilaili
Hola hou, přátelé!
Abych byla upřímná, poslední měsíc jsem tu na to slušně kašlala. Popravdě ani nevím, jestli sem někdo chodí. Každopádně pro vás chystám Vánoční dárek a omluvu v jednom. Můj blog se původně chtěl zaměřovat na fantastiku, ale s hrůzou jsem zjistila, že se tu z toho stala moje malá vylejvárná psychických stavů. A tak jakože konečně něco, co bude souviset s tématem. Jedná se o malý fantasy příběh jménem